Aktualności > Artykuły> Ciepłe Domy
Projekty domów jednorodzinnych energooszczędne - Archdom

Ciepłe Domy

Od początku przyszłego roku czekają nas zmiany w przepisach dotyczących obniżenia współczynników przenikania ciepła U dla przegród zewnętrznych budynku. W większości wypadków sprowadza się to do zwiększenia grubości izolacji termicznej. W kolejnych latach ww. współczynniki muszą być jeszcze bardziej zmniejszone. Wychodząc na przeciw tym zmianom i mając na uwadze rachunki za ogrzewanie Naszych klientów stworzyliśmy serię projektów "ciepłe domy". Termoizolacyjność przegród w projektach tych domów została ustalona na poziomie jaki przepisy przewidują dopiero w 2017 roku. W naszych dotychczasowych projektach z poprzednich lat wartości  wyznaczone przez nowe przepisy można osiągnąć w łatwy sposób poprzez adaptację grubości izolacji przegród zewnętrznych. Dla ścian zewnętrznych należy jedynie zwiększyć grubość styropianu o 2cm. Szczegółowe informacje można uzyskać od projektanta adaptującego projekt.
Projekty z serii " Ciepłe domy" można znaleźć tutaj.
data publikacji: 20.12.2013
 
© Copyright 2009  ARCH-DOM  Wszelkie prawa zastrzeżone

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies
Dowiedz się więcej na temat polityki prywatności

ARCH-DOM podejmuje wszelkie starania w celu zapewnienia dokładności informacji prezentowanych na stronie ARCH-DOM w chwili ich umieszczania. Niemniej istnieje możliwość wystąpienia nieumyślnych bądź przypadkowych błędów. ARCH-DOM zastrzega sobie prawo dokonywania zmian i poprawek w dowolnym czasie bez konieczności zawiadamiania o nich. ARCH-DOM nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek nieścisłości ani zaniedbania
zawarte na stronie internetowej, a wszelkie decyzje podejmowane w oparciu o informacje i opinie zawarte na stronie internetowej ARCH-DOM stanowią wyłączną odpowiedzialność osób odwiedzających stronę ARCH-DOM.